Uzdrowisko Cisna w Bieszczadach

Wybierając się w Bieszczady, warto sprawdzić ofertę noclegową miejscowości Cisna. To niewielka wieś w powiecie leskim, w samym centrum Bieszczad. To pasmo górskie z punktu widzenia infrastruktury turystycznej znacznie różni się od Tatr czy Karkonoszy. Nie znajdziemy tu wielkich ośrodków, takich jak Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Żywiec czy Karpacz. W Beskidach nie ma wielkich kurortów, a jedynie niewielkie urokliwie położone osady i kameralne noclegi. Cisna nad rzeką Solinką jest jedną z takich właśnie urokliwych miejscowości, gdzie skupia się życie turystyczne tego regionu. Turyści, którzy przyjeżdżają wędrować beskidzkimi szlakami bez trudu znajdą tu noclegi. Cisna w swojej ofercie posiada wiele obiektów agroturystycznych, domków letniskowych i prywatnych kwater do wynajęcia. Nie ma tu za to wielkich pensjonatów i domów wczasowych, jednak dla każdego znajdzie się miejsce.

Cisna to także miejscowość uzdrowiskowa. Wspaniały leśny i górski klimat, czyste powietrze i wspaniałe warunki naturalne sprawiły, że Cisna zyskała status uzdrowiska już w roku 1974. Wieś leży w najpiękniejszej części Bieszczad. Na dużym obszarze gminy znajduje się Bieszczadzki Park Narodowy. Specyficzny mikroklimat pozwala dać ukojenie zszarganym codziennościom nerwom. Funkcjonuje tutaj Centrum Informacji Turystycznej, od którego niewątpliwie warto rozpocząć zwiedzanie okolicy. Uzyskamy tutaj informacje na temat godnych zobaczenia obiektów, szlaków turystycznych i krajobrazowych, a nawet zakamarków, o których w przewodnikach się nie pisze, a które dla turysty będą z pewnością nie lada atrakcją.

Największą atrakcją Cisnej są góry. W okolicy znajduje się wiele szlaków turystycznych, w tym czerwony Główny Szlak Beskidzki. Przemierza on pobliskie szczyty, ukazując najpiękniejsze okazy beskidzkiej fauny i flory. Trasy te w większości sprawdzą się w przypadku każdego typu turysty, również najmłodszych uczestników wypraw. Przybywając zatem w Bieszczadach niewątpliwie należy zwiedzić Cisną, miejscowość kameralną, lecz z pewnością atrakcyjną pod względem turystycznym i uzdrowiskowym. Każdy, kto zatem szuka ukojenia, ciszy i spokoju, znajdzie je właśnie w tej cichej, lecz dostosowanej do przyjmowania gości miejscowości, która każdego roku spełnia oczekiwania tysięcy turystów z całego kraju, pragnących ukojenia na łonie natury.

Dodaj komentarz