Trasy wycieczek po Poznaniu

Jak przystało na miasto studenckie, Poznań (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pozna%C5%84#Turystyka) pełen jest innowacji. A przy tym może się poszczycić bogatą historią, sięgającą X wieku i pierwszych piastowskich władców. Co wynika z połączenia wielu wieków dziejów i nowoczesnego charakteru? Niecodzienne sposoby na zwiedzanie. Znana w całej Polsce jest już Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, odtwarzające jego dzieje w multimedialnej ekspozycji. Dla zwiedzających indywidualnie dostępne są również audioprzewodniki, które można bezpłatnie wgrać na swój telefon lub odtwarzacz i poznawać szlaki turystyczne miasta.

Trasa wycieczkowa „Najstarszy Poznań” obejmuje okolice Ostrowa Tumskiego. Prócz Bramy Poznania obejmuje też katedrę i inne zabytkowe budynki sakralne, Most Biskupa Jordana, najstarsze części miasta – Śródkę i Chwaliszewo. Będąc w tym rejonie warto również odwiedzić Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, w którym odsłonięte fragmenty dawnego grodu zostały połączone z multimedialną ekspozycją.

Idąc trasą wycieczkową „Stare Miasto”, poznamy historię rynku i znajdujących się na nim obiektów, zobaczymy najpiękniejsze kamienice i inne zabytki, nie ominiemy żadnego muzeum w okolicy. To na starówce koncentruje się życie kulturalne i turystyczne miasta, tutaj znajdują się najliczniejsze kawiarnie i restauracje.

Trasa „XIX-wieczny Poznań” pozwoli poznać obiekty związane z losami miasta w czasie zaboru pruskiego, do początku I wojny światowej. Wiele do dziś stojących i pełniących ważne funkcje budynków powstało w tamtym okresie, w tym teatry, biblioteki i obecne muzea. Sprzed Biblioteki Raczyńskich wycieczka prowadzi pod zamek cesarski, dzisiaj główne centrum kultury miasta.

Ostatni z dostępnych audioprzewodników do indywidualnego zwiedzania to trasa „Szlakiem modernizmu”, prezentująca najwybitniejsze, flagowe dziś dla Poznania budynki wybudowane w okresie powojennym w modernistycznym stylu.

Miasto z tak bogatą tradycją i ofertą kulturalną, pozwala w ciągu jednego dnia poznać zaledwie niewielki swój wycinek. Jeżeli chcesz więc je zwiedzić, warto przyjechać na kilka dni rezerwując noclegi (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,poznan,0.html). Poznań zapewnia dobrą komunikację publiczną, kursującą często i z przystankami przy atrakcjach turystycznych odleglejszych od dworca, jak Ostrów Tumski, Malta i Nowe Zoo. Baza noclegowa zapewnia znalezienie zarówno pokoju na studencką kieszeń, jak i pięciogwiazdkowego hotelu.

Dodaj komentarz