Pamiątka z chwil we Wrocławiu

W południowo-zachodniej części Polski możemy odwiedzić wiele niesamowitych miast oraz miejscowości, które będą idealnym miejscem na spędzenie urlopu, wakacji czy chociażby weekendu.

Jednym z nich jest największe miasto tej części naszego kraju czyli Wrocław. Istnieje on na naszej mapie od X wieku. Na powierzchni około 300 kilometrów kwadratowych żyje prawie 640 tysięcy osób, liczba ta znacznie się zwiększa w okresie wakacyjnym, urlopowych oraz podczas weekendów, a to wszystko za sprawą tłumnie przyjeżdżających tutaj turystów. Każda osoba odwiedzająca Wrocław może skorzystać ze strony internetowej, na której zamieszczony został szereg informacji przydatnych do zaplanowania wycieczki po tym pięknym mieście. Znajdziemy tam między innymi kalendarz nadchodzących wydarzeń kulturalnych, mapkę z zaznaczonymi zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi, katalogi o nazwie "Baza noclegowa – noclegi Wrocław" oraz "Baza gastronomiczna". -> przejdź: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wroclaw,0.html. Mamy w nich spis ofert wszystkich funkcjonujących na tym terenie hoteli, restauracji, pensjonatów oraz zajazdów.

Wrocław to miasto idealne dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Możemy znaleźć tutaj wiele kąpielisk, na których istnieje możliwość wzięcia udziału w lekcjach pływania. Dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców cieszy się sieć siłowni miejskich, które wyposażone zostały w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń. Na terenie miasta możemy znaleźć około 80 kilometrów ścieżek rowerowych, które zostały odpowiednio zmodernizowane oraz dostosowane do różnych warunków. Bardzo podobne atrakcje ma według nas Płock, który zwiedziliśmy wzdłuż i wszerz -> przejdź: http://www.kspzs.pl/zabytki-plocka-stary-rynek-71/.

Polecamy odwiedzić także parę nowoczesnych stadionów, na których bardzo często odbywają się różne międzynarodowe rozgrywki piłki nożnej. Miłośnicy zwiedzania oraz pieszych wędrówek mogą poznawać aglomeracje przemierzając Szlak Dookoła Wrocławia im. doktora Bronisława Turonia -> przejdź: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szlak_dooko%C5%82a_Wroc%C5%82awia_im._doktora_Bronis%C5%82awa_Turonia. Trasa to została oznaczone kolorem żółtym, rozciąga się ona na długości około 141 kilometrów. Przemierzając go, można poznać wiele wiosek leżących na obrzeżach miasta oraz zwiedzić wiele ciekawych zabytków. Piękne krajobrazy jakie rozpościerają się na tym terenie z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.
Miasto to od wielu lat jest znanym ośrodkiem turystyczno-rekreacyjnym, który przyciąga wielu turystów.

5 przemyśleń nt. „Pamiątka z chwil we Wrocławiu”

  1. Najpiękniejszy rynek jaki widziałam! I tam poznałam mojego męża, słowem – we Wrocławiu można się zakochać !

  2. Wstyd się przyznać, ale jeszcze nigdy nie byłam we Wrocławiu, chociaż już od paru lat mam zamiar tam jechać. Czy ktoś wie jak jest z noclegami? Jakie są ceny?

  3. @Synia to zależy jaki standard cię interesuje, noclegi zaczynają się od 50 zł na osobę.

  4. Irena – to Ci się poszczęściło spotkać miłość w takim fajnym mieście

Dodaj komentarz