Muzeum Ceramiki i Mozaiki w Białym Dunajcu

Biały Dunajec to górska miejscowość leżąca w Tatrach. Zarówno w samym Białym Dunajcu, jak i w jego okolicach, znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić, a jednym z takich miejsc jest Pracownia Ceramiki i Mozaiki "Nad rzeką".

Pracownia mieści się w domu wypoczynkowym, który zaprasza nie tylko turystów, ale i stałych mieszkańców do skorzystania z możliwości zwiedzania oraz do udziału w warsztatach artystycznych, na których samemu można stworzyć różnego rodzaju dekoracje lub ozdoby. Istnieje tam również możliwość zakupu gotowych już produktów ceramicznych lub innych przedmiotów przydatnych na co dzień. Pracownia Ceramiki i Mozaiki "Nad rzeką" oferuje nam również udział w pokazach artystycznych lub równego rodzaju plenerach. W pracowni tworzy się takie przedmioty jak rzeźby czy wazony, a nawet lampy. Na zamówienie możemy też otrzymać różnego rodzaju mozaiki z wybranych przez siebie materiałów. Na warsztaty artystyczne odbywające się zarówno w Pracowni Ceramiki i Mozaiki w Białym Dunajcu trzeba umówić się szybciej. Ważne jest też to, że zajęcia odbywają się nie tylko w Białym Dunajcu, ale i Poroninie. Jeśli żadne z tych miejsc nam nie pasuje, możemy umówić się z artystką prowadzącą warsztaty indywidualnie.

Baza noclegowa Białego Dunajca, jak i całego Podhala jest bardzo bogata (więcej na meteor), gdyż jest to region oblegany przez turystów. Tutaj na uwagę zasługuje "Dunajecki dworek", gdzie możemy spędzić noc już od dziesięciu złotych od osoby. Inną propozycją może być Willa "Tatry", skąd blisko mamy do regionalnej karczmy. Tylko kawałek dzieli nas również do rzeki Biały Dunajec, co będzie prawdziwą frajdą dla fanów wędkarstwa, gdyż rzeka ta pełna jest ryb takich jak na przykład pstrągi. Godnym polecenia miejscem jest Pensjonat "Pokoje pod Tatrami", skąd tylko kilka kilometrów mamy do Term Podhalańskich oraz niewiele więcej do samego centrum Zakopanego. Również bardzo miłym miejscem jest "Sykowny Biały Dunajec". Goście tego domu wypoczynkowego będą mogli korzystać z wielu zniżek na terenie całego Podhala.

Biały Dunajec jest bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscem. Ponadto baza noclegowa w Białym Dunajcu  jest bardzo obszerna i każdy znajdzie tu coś dla siebie ze względu na chociażby zróżnicowanie cen, które zaczynają się od prawie dosłownych kilku groszy.

Dodaj komentarz