Mikoszewo na lato i na jesień

Każdy, kto spędził wczasy nad Bałtykiem twierdzi, że panująca tutaj wyjątkowa atmosfera jest tak niezwykła, że aż unikalna na skalę europejską. Amatorzy luksusowych hoteli znajdą tutaj piękne kurorty i liczne atrakcje turystyczne przeznaczone dla letników o większej zasobności portfela. Ci, którzy zamiast zgiełku kurortów wolą nieco spokojniejsze miejscowości, a nawet wioski położone poza utartymi szlakami również znajdą nad Bałtykiem swoje Eldorado. Baza noclegowa na wybrzeżu jest tak bogata i rozbudowana, że praktycznie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, bez względu na zawartość kieszeni i indywidualne preferencje. Nie ulega wątpliwości, że poza sezonem jest znacznie taniej, ale w najbardziej obleganych obiektach letniskowych miejsca należy rezerwować nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Na szczęście są jeszcze miejscowości, które nie wymagają takich zabiegów, a przyciągają do siebie wspaniałą plażą i błogim spokojem w okolicy.

Do takich wiosek należy położone na Żuławach Wiślanych – Mikoszewo. Jest to jedna z tych uroczych wiosek, w których głównym bogactwem są przemili i uczynni mieszkańcy, a także wspaniała, nieskażona ludzką ręką przyroda. To właśnie tutaj, w Mikoszewie, odpoczywają tysiące różnego rodzaju ptaków podczas swojej wędrówki w nieco cieplejsze rejony naszego globu. W okolicy Mikoszewa założono również w 1991 roku rezerwat, który służy ptactwu. To właśnie ten cud natury każdego roku ściąga w to miejsce mnóstwo pasjonatów przyrody i ornitologów. Na szczęście Mikoszewo ma zawsze w zanadrzu noclegi – nawet dla najbardziej spóźnialskiego wielbiciela natury. Można tutaj spać w kwaterach prywatnych, w gospodarstwach agroturystycznych oraz w mniejszych pensjonatach {meteor}, które są bardzo chętnie odwiedzane przez grupy zorganizowane.

Mikoszewo {wikipedia} to bez wątpienia jedna z perełek pośród wszystkich letnisk i kurortów nad Morzem Bałtyckim. Można tutaj przyjechać o każdej porze roku i zawsze znajdzie się coś, co można robić. Warto o tym pamiętać, kiedy znów dopadnie nas jesienna chandra i ogólne przemęczenie codziennym życiem i kłopotami w pracy i domu.

Dodaj komentarz