Lekcja przyrody i historii w Chłapowie

Wyjeżdżając nad Morze Bałtyckie, nic dziwnego, że poszukujemy ciekawych miejsc do zwiedzania. Jednym z takich kurortów jest między innymi Chłapowo. Niewielka wieś znajdujący się po sąsiedzku z Władysławowem. W ten sposób mamy w zasięgu ręki całą mierzeję Helską, a co za tym idzie, również wiele ciekawych kurortów, które kryją w sobie cenne atrakcje turystycznych.

Jeśli zależy nam na tym, by zarezerwować noclegi (Chłapowo – baza meteor), to warto zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem. Przede wszystkim dlatego, że baza noclegowa jest oblegana przez cały sezon wakacyjny. Pierwszą taką atrakcją, jaką możemy zobaczyć właśnie w Chłapowie jest Wąwóz Chłapowski. Nie jest to byle jaka forma, ponieważ zajmuje powierzchnię aż 25 hektarów, a także jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Można spokojnie powiedzieć, że tutaj kryją się liczne, malownicze zakamarki, których nie spotkamy w innych częściach Polski.

Zależy Wam na poznaniu nie tylko polskiego wybrzeża? Warto w tym celu wybrać się również do Władysławowa, który znajduje się dosłownie 3 kilometry dalej. Ale właśnie tutaj znajduje się przepiękna Wystawa Motyli. Możemy dzięki niej zobaczyć gatunki motyli oraz owadów z całego świata. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, że z takiej mini wycieczki wyniesiemy faktycznie bardzo dużo cennych informacji.

Poszukując lekcji historii, warto wybrać się do Centrum Pamięci generała Hallera (Centrum Pamięci – baza wikipedia), które także znajduje się we Władysławowie. Kiedyś drewniany domek był jego własnością. Natomiast obecnie można go z powodzeniem zwiedzać jako obiekt, w którym znajdują się pamiątki po słynnym generale. Jeśli ktoś mimo wszystko bardzo lubi spacery na łonie natury, z pewnością będzie miał ochotę bardziej zwiedzić Nadmorski Park Krajobrazowy. Może też z powodzeniem wybrać się do Jastrzębiej Góry. Mianowicie to właśnie tam znajduje się tak zwany Lisi Jar, który jest ciekawym miejscem, które jest polecane aktywnym turystom. Wybierając się do Rozewia, mamy okazję zwiedzić tutejszą latarnię morską, pochodzącą z początku XIX wieku. Jest to nie tylko jedna z najstarszych latarni, ale również należy pamiętać o tym, że była ona kilka razy przebudowywana. Jak widać w samym Chłapowie, jak i również w pobliskich kurortach znajdzie się moc ciekawych atrakcji turystycznych, z których można korzystać.

Dodaj komentarz