Kościelec – szczyt w Kościelisku

Kościelisko to piękna, podhalańska miejscowość, zlokalizowana w Rowie Kościeliskim, na Pogórzu Gubałowskim oraz na części Doliny Kościeliskiej w Tatrach. Wieś ma charakter turystyczno-wypoczynkowy. Czeka tutaj na nas wiele niezapominanych widoków. Piękne podgórskie tereny pozwolą się nam odprężyć oraz naładować akumulatory. Bogate walory przyrodnicze to nie jedyne zalety tej okolicy. Znajdziemy tutaj wiele fascynujących miejsc, które można zwiedzić. Z pewnością zauroczą nas różne zabytki, w tym finezyjne kościoły oraz kapliczki. Znakomita infrastruktura noclegowa zadba o to, abyśmy czuli się tutaj maksymalnie komfortowo. Niezwykła wieś ma sporo do zaoferowania swoim gościom.

W Dolinie Gąsiennicowej, w Tatrach Wysokich znajduje się szczyt Kościelec. Ma on wysokość 2155 m.n. p.m. Zdobycie tej góry jest sporym wyzwaniem. Dwie trasy, które prowadzą na szczyt są dość wymagające. Po drodze mijamy jednak piękne stawy: Czarny Gąsiennicowy lub na drugim szlaku: Zielone, Samotniak, Jedynak, Kurtowiec. Trudy wędrówki zrekompensują się nam pięknymi widokami. Ze szczytu możemy podziwiać między innymi Świnicką Przełęcz, Giewont oraz Kasprowy Wierch.

Turystyka w regionie rozwija się prężnie. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych ofert. W miejscowości czekają na nas pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe oraz hotele. Do wyboru mamy także domki letniskowe oraz stancje góralskie w domach prywatnych (więcej na noclegi ➵ Kościelisko). Dolina Kościeliska to bardzo popularne miejsce. Wielu turystów chętnie poznaje bogate walory przyrodnicze i estetyczne tego zakątka. Z niej możemy udać się między innymi do Jaskini Mroźnej. Dotrzemy tam podążając czarnym szlakiem turystycznym. Jaskinia ma niecałe 800 metrów długości. Składa się z jednego korytarza, który posiada ciekawe komory np. Cmentarzysko Nacieków, Zwalisko, Komorę Złomisk. Z pewnością wyniesiemy niesamowite przeżycia z tego miejsca.

Nieopodal znajdziemy bardzo ważne miejsce – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Świątynia to wotum wdzięczności za uratowanie życia papieża Jana Pawła II w 1981 roku. W pobliskim Parku Fatimskim znajdziemy także ołtarz, przy którym Ojciec Święty odprawiał mszę. Czeka tutaj na nas wiele cennych pamiątek oraz liczne pomniki.

Dodaj komentarz